Şişli Ombre

Şişli Ombre

Ombre Saç Nedir?
 

Ombre, Fransızcada gölge anlamına gelen bir renklendirme tekniğidir. Bu işlem esnasında saçların boyları ve uçları, saçın mevcut renginden daha açık tonlara boyanır. Hangi tonlar tercih edilirse edilsin, amaç doğal ve uyumlu ton geçişleri yaratmaktır. Başka bir deyişle, ombreyi meç ya da röfle gibi tekniklerden ayıran en önemli nokta, doğal geçişlerin ön planda tutulmasıdır. Saç dipleri mevcut renginde bırakılırken saç boylarına ve uçlarına gitgide açılan degrade bir ton geçişi uygulanır. Böylelikle saçlar daha ışıltılı, canlı ve modern bir görünüme kavuşturulabilir.

 

Ombre Nasıl Yapılır?
 

Ombre yapımı esnasında öncelikle saçlarda yaratılacak ton aralığına karar verilir. Bu noktada seçim tamamen size aittir. Dilerseniz saçlarınızın doğal renginden 1-3 ton açık renkleri tercih ederek son derece doğal ve hafif ton geçişleri oluşturabilirsiniz. Daha sıra dışı bir görünüm tercih ediyorsanız, saç uçlarınızın saç diplerinize oranla çok daha açık bir tonda boyanmasını sağlayabilir ya da doğrudan mavi, pembe ve yeşil gibi renkli ombre saç boyası çeşitlerini deneyebilirsiniz. 

Ton aralığı belirlendikten sonra, saçların boyanacak tutamlarına krepe uygulanır. Krepenin yoğunluğu saçlardaki ışıltı miktarını da belirler. Krepe yoğunlaştıkça ton geçişi daha belirsiz ve hafif görünürken az krepe uygulanan saç tutamlarındaki geçiş keskin ve yoğun ışıltılı olur. Krepe işlemi tamamlandığında belirlenen saç tutamlarına balyaj uygulanarak renklendirme işlemi sonlandırılır. 

Öne Çıkarılanlar

Şişli Gelin Saçı

Gelin saçına karar verirken göz önünde bulundurmanız gereken bazı

Şişli Sombre

SOMBRE NASIL UYGULANIR?

Şişli Güzellik Merkezi

Bir güzellik merkezi, müşterilere çeşitli estetik ve güzellik hizmetleri sunar. Bu hizmetler ge

Şişli Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj Nelerdir?

Yorumlar

kısa saç kesimi icin doğru adres

Aliye Çadırcı

5 Yıldız